Otázky k fotovoltaice č. 41 – 60

Otázka # 60: Proč je v Německu tolik fotovoltaických elektráren na střechách domů, když mají nižší svítivost než u nás ?

Odpověď je jednoduchá. Němec si to umí spočítat.

Cena elektřiny je v Německu vyšší než u nás.

Svítivost je na většině Německa sice nižší.

Náklady na instalaci jsou dražší než u nás.

Ale proč by měl platit 0,28 eur za kWh, když může platit 0,06 eur za kWh, kterou si vyrobí !

Czech Energy Team Vám může pomoct šetřit na účtech za elektřinu už dnes a bez peněz předem.

Pojďte s námi změnit svět!

Otázka # 59: Jak dlouho budou dotace na fotovoltaiku?

Odpověď : Aktuální program NZÚ je vypsán do roku 2021. To na první pohled znamená, že je dostatek času. Ale pokud dojde k vyčerpání prostředků, může být ukončen dříve. Aktuálně nemáme informace o žádném připravovaném omezení.

Takže nám volejte nebo pište, aby jsme mohly zajistit dotaci až 115 000 Kč také pro Vás.

Otázka #58: Co ten monitoring ukáže?

Odpověď : Celý den můžete sledovat výrobu. V každý okamžik vidíte kolik elektřiny dodáváte do zásuvek. Dole vidíte kolik elektrárna vyrobila celkem. V našem případě 14,3 kWh. Při ceně 4,8 Kč za kWh dnes majitel elektrárny ušetřil 68,64 Kč! A to byl svátek práce ….

Otázka #57: Jak funguje ten monitoring elektrárny?

Odpověď: Každý den, kdy svítí slunce Vám elektrárna vyrábí elektřinu. Díky monitoringu, který je standardně instalován na všechny instalace od Czech Energy Team, již v základní ceně, jste jako majitel schopen sledovat na telefonu, tabletu nebo počítači kolik elektrárna vyrábí.

Dnes je svátek práce , ale Vaše elektrárna vyrábí čistou elektřinu samozřejmě i dnes.

Otázka #56 : Co když jsme bez proudu, funguje nám elektrárna.

Odpověď : Ano. Když dojde k takové nepříjemné situaci jako v těchto dnech na jihu Čech, může majitel fotovoltaické elektrárny od Czech Energy Team zůstat v klidu. Elektrárna s bateriovým úložištěm zajistí funkčnost domácnosti na jedné zvolené nebo dokonce na všech třech fázích. Podle velikosti baterií se potom odvíjí délka nezávislosti na síti.

Otázka #55: Mám vysoké účty za elektřinu. Pomůže mi fotovoltaika na střeše?

Odpověď : Pokud máte optimalizovanou spotřebu elektřiny a hledáte pouze způsob jak platit méně, máte dvě základní možnosti.

1) Najdete levnějšího dodavatele energie, který Vám dodá energii levněji než Váš stávající dodavatel. A za dva roky, kdy Vám skončí akce, to budete opakovat stále dokola. (Tak jako budete hledat obchod, kde Vám prodají rohlíky levněji) Nebo…
2) Si budete energii vyrábět sami. (Koupíte si pekárnu a budete si péct rohlíky sami)
Elektřinu, kterou si vyrobíte ze slunce nemusíte kupovat od dodavatele. Ušetřené peníze použijete na úhradu splátek solární elektrárny.
S Czech Energy Team Vás to nebude stát dopředu nic. Budete splácet z toho co ušetříte.
Napište nám a my přijedeme i k Vám a poradíme Vám jak ušetřit na účtech za elektřinu.

Otázka #54: Mám solarní panely na ohřev teplé vody. Dostanu dotaci když chci elektrárnu s bateriemi ?

Odpověď : Ano. A my vám vše vyřídime.

Otázka # 52 : Jak dlouho budete dávat k instalacím telefon Huawei?

Odpověď : Už jen 5 dni mají naši klienti, kteří mají naši nabídku nebo teprve zvažují instalaci, aby mohly dostat nový Huawei k instalaci .

Termín konci 30.4.2017

Otázka #51: Proč lidi čekají až dva dny venku, aby dostali dotaci na výměnu kotle? Když na fotovoltaiku můžou dostat až 115000 Kč bez čekání ?

Odpověď : Protože kotlíková dotace je omezena objemem prostředků.

Až bude poslední měsíc do ukončení podpory na fotovoltaické instalace, to bude v roce 2021, nastane to samé i s touto dotací.

Termín je největší motivace.

V té době, ale už budou naši klienti spokojeně sledovat na svých telefonech, kolik jim jejich elektrárna vyrábí.

Otázka #49 : Budete letos opět na Intersolaru?

Odpověď : Od roku 2007 se členové našeho Czech Energy Teamu pravidelně účastní v Mnichově, jak na výstavě, tak na konferenci. Novinky, které jsme přinesli z loňské výstavy, například baterie PylonTech jsou dnes součástí nabídky nejen nás, ale mnoha dalších firem.
Proto jsme velmi rádi za články viz. níže, otevírají možnosti instalovat i tam kde to do teď nebylo možné a jakmile to bude možné vytkoušíme je osobně na našem testovacím stanovišti.
Fotovoltaika nás baví, proto se věnujeme všem novinkám.

Otázka #48 : Bateriový systém by pro mě byl asi nejvhodnější, ale cena baterií je poměrně vysoká. Jak se bude vyvíjet cena baterií ? Půjde stejně rychle dolů jako cena panelů za posledních 10 let?

Odpověď : Čím více firem bude vyrábět baterie, tím nižší ceny baterií lze očekávat. Pokud poroste nabídka rychleji než poptávka můžeme se dočkat snížení cen. Bohužel poptávka po bateriích roste a firem jako Danvolt je zatím málo. Czech Energy Team je vždy rád, když se může podělit o dobré zprávy.
Nákup baterií je dobrou investicí již dnes, a do budoucna je možné všechny naše sestavy rozšiřovat o další baterie, dle potřeby majitele nebo také nové zajímavé nabídky na trhu

Otázka #47: Mám střechu s velkou plochou, ale není na jižní stranu, ale na východ a druhá strana na západ. Můžete mi dát panely i na takovou střechu?

Odpověď : Můžeme. V posledních letech je to dokonce trend, který má jednoduché opodstatnění. Na východní stranu vám slunce svítí už od rána. Přes poledne svítí na obě strany a večer zase vyrábí až do slunce západu. Pokud se taková instalace doplní o baterie je to ideální řešení pro celodenní dodávku čisté energie ze slunce.

Otázka #46: Chtěla bych dát na střechu co nejvíc panelů a elektřinu prodávat do sítě. Kolik na tom vydělám?

Odpověď: Bohužel Vás musím zklamat. Systém prodeje elektřiny do sítě je již historie. Váš model u nás platil před lety, ale dnes je ekonomická výhodnost fotovoltaiky na střeše domu postavena na přesně opačném systému.

Vyděláváte ( šetříte) peníze na tom co nemusíte koupit ze sítě. Pokud si vyrobíte na střeše za rok například 2000 kWh , tuto elektřinu spotřebujete v domě, nemusíte tuto energii kupovat od dodavatele. Při ceně 4,50 Kč, kterou dnes platíte za kWh ušetříte ročně 9000 Kč!
Pro více info nám napište, nebo zavolejte.

Otázka # 44: Jak financujete Vaše instalace pro klienty?

Odpověď: Členy našeho Czech Energy Teamu jsou specialisti na finance, kteří každému nabídnou to nejlepší individuální řešení, které na finančním trhu je možné najít. Nepracujeme pouze s jednou bankou nebo stavební spořitelnou, ale napříč celým finančním trhem.
Snažíme se, aby si mohl fotovoltaiku na střeše dovolit opravdu každý.

Otázka # 42: Jak dlouho trvá instalace panelů?

Odpověď : Standardně se snažíme, aby montáž včetně elektro instalace byla hotova během jednoho dne.