Otázky k fotovoltaice č. 141 – 160

Otázka # 160: Jak ušetřit na měsíčních účtech za elektřinu ?

Odpověď: Vyrobte si část elektřiny na vlastní střeše. Elektřinu, kterou si vyrobíte na vlastní střeše a spotřebujete, nemusíte nakupovat od dodavatele elektřiny.

My v Czech Energy Team Vám pomůžeme vyrábět elektřinu ze slunce, které svítí zdarma.

A na zbytek elektřiny Vám pomůžeme najít levnějšího dodavatele elektřiny.

Napište nám a my Vám spočítáme kolik můžete ušetřit i Vy ..

 

Otázka # 159: Dokážeme zastavit globální oteplování?

Odpověď: Vědci nás již dlouhodobě varují před oteplováním země . My v Czechenergyteam se snažíme instalacemi solárních elektráren snížit produkci CO2 při výrobě elektřiny. Je lepší udělat aspoň něco, než sedět a nic nedělat. Bude to stačit? Nevíme, ale aspoň se o to pokusíme.

Elektřinu ze slunce si může vyrábět na své střeše každý.

Otázka # 158: Jak moc ty panely zatíží střechu? Mám starší dům a nejsem si jist, zda mě je střecha udrží.

Odpověď : Solární panel váží 19 kg, při ploše 1,65 m2 je zatížení na m2 cca. 11,5 kg. Zatížení střechy včetně konstrukce počítáme na 12,5 kg na m2.

Pokud potřebujete více informací napište nám.

Otázka # 157: Kolik elektřiny ze slunce si můžu vyrobit na vlastní střeše?

Odpověď: Solární panel má velikost 1,65 m x 1 m. Tedy 1,65 m2. Tento panel vyrobí ročně cca 270 kWh.

Pokud by jste chtěli vyrobit například 2100 kWh, bude Vám stačit na jižní straně střechy 8 panelů, což je cca 14 m2 na vaší střeše.

Pokud chcete pomoct s návrhem nejvhodnější elektrárny kontaktujte nás.

 

Otázka #156: Co jste dnes udělali pro to, aby příroda zůstala ve stejném nebo lepším stavu než byla?

Odpověď: V komentářích….

 

Otázka # 155: Nevyplatí se s tou solární elektrárnou ještě počkat? Ceny elektřiny stagnují nebo jdou dolů. Inflace je nízká. Úrokové sazby se odráží ode dna. Dotace jsou do roku 2021.

Odpověď: My v Czech Energy Team si myslíme, že nejlepší okamžik pro rozhodnutí pořídit si vlastní solární elektrárnu je dnes.

Pojďme si trochu zaspekulovat, co se může stát..

Vzhledem k cyklům v kterých se pohybují všechny výše uvedené parametry je zřejmé, že je otázkou času kdy cena elektřiny začne opět růst. To se promítne v inflaci a tím v růstu dalších vstupů pro instalaci. Mzdové náklady tím pádem porostou také.

Můžete říct, že jedinou součástí ceny, která může klesnout je cena komponentů. Ale pokud poroste cena elektřiny a domácnosti a firmy si budou chtít více a více vyrábět elektřinu sami, poroste poptávka po komponentech a pokud se výrazně nezvýší jejich nabídka na trhu, může jejich cena stagnovat nebo dokonce růst.

Proto si myslíme, že je vhodné využít aktuálně nízkých úrokových sazeb a pořídit si elektrárnu již dnes, klidně na splátky bez peněz předem.

Pokud budete čekat například dva roky, přijdete minimálně o výrobu elektřiny za tuto dobu. To je například u 2 kWp instalace cca 4000 kWh při ceně 4,5 Kč za kWh je to cca 18 000 Kč za dva roky. Při ceně 68950 Kč za tuto elektrárnu, po odečtení dotace je to více než 26 % z ceny elektrárny.

A poslední vstupní neznámou byly dotace. Ano jsou vypsány do 2021, ale na podzim máme volby a ani toto nemusí platit. Nebylo by to poprvé, kdyby se podmínky podpory obnovitelných zdrojů měnily. A většinou se již původní podpora nevrátila.

Proto si myslíme, že dnes je nejlepší čas pořídit si elektrárnu. Nemusí se naplnit ani jedna z našich spekulací, ale většinou se dostáváme do situace, kdy nevyužijeme aktuální situaci a počítáme, že v budoucnu bude lepší, ale opak je pravdou.

Krásný slunný prázdninový den …

 

Otázka 154: Je možné instalovat panely také jinam než na střechu domu a získat dotaci NZÚ ?

Odpověď: Základní podmínkou je, aby energie byla spotřebována v domě. Jestli bude instalace na střeše domu, garáže, přístřešku nebo stodoly je už na Vás.

Důležité samozřejmě je, aby na panely svítilo slunce a nebyly stíněny. Nejvhodnější umístnění panelů můžete zdarma probrat při osobní návštěvě u Vás

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 

Otázka # 153: Co musím udělat když se rozhodnu pro vlastní elektrárnu.

Odpověď : Společně musíme najít vhodnou velikost elektrárny pro Vás. To zabere tak 30 minut u vás. Podíváme se na střechu, rozvadeč, a vaši spotřebu.

Potom , když se vám bude naše nabídka líbit, podepíšeme společně smlouvu , zplnomocnění pro komunikaci s distributorem a NZÚ a pokud se rozhodnete financovat elektrárnu na splátky, tak dokumenty k financování.

To je vše.

Potom už musíme jen domluvit termín instalace, revize, auditu a výměny elektroměru podle toho jak vám to bude vyhovovat.

Vy můžete klidně sledovat televizi a my vše ostatní vyříme za Vás.

 

Otázka # 152: Opravdu se mi vyplatí ta fotovoltaika? Jak to spočítat?

Odpověď : Dokud bude svítit slunce, budete schopni si vyrábět elektřinu. Elektřinu, kterou si vyrobíte ze slunce, nemusíte nakupovat od dodavatele. Hodnota této elektřiny je vaše každoroční úspora.

8 panelů na střeše Vám vyrobí ročně 2160 kWh , pokud platíte 4,8 za kWh je to částka 10368 Kč a to už stojí za to , co Vy na to ?

 

Otázka #151 : Lidé půjčují lidem. Jsou Zonky vhodným způsobem financování solární elektrárny?

Odpověď : Naši finanční specialisti jsou připraveni poradit každému, jak nejlépe profinancovat investici do panelů a tím získat zajištění nízkých účtů za elektřinu.

Pro klienty, kteří preferuji splacení investice v co nejkratším čase je toto řešení .

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 

Otázka # 150: Je možné financovat elektrárnu taky přes Zonky?

Odpověď: Investici do elektrárny je možné financovat také přes Zonky, jak je vidět v jejich poslední reklamě. Lidé půjčují lidem také na výrobu elektřiny ze slunce.

Pokud chcete probrat nejvhodnější variantu financování Vaší elektrárny, obraťte se na nás a naši finanční specialisti Vám zdarma pomůžou.

Bude další elektrárnou od Zonky v Hovoranech ?

 

Otázka # 149: Kolik elektřiny je možno vyrobit ze slunce pro vlastní spotřebu?

Odpověď : Na střeše rodinného domu je možno vyrobit i 100% Vaší spotřeby elektřiny v domě.

Je však nutno vzít v úvahu mnoho proměnných, jako například časový nesoulad mezi výrobou elektřiny ze slunce a její spotřebou, kterou řešíme použitím baterií.

Czech Energy Team Vám připraví vždy nabídku na míru podle vašich požadavků a potřeb a je jedno jestli máte malou střechu nebo vilu s bazénem.

 

Otázka # 148: Líbí se mi myšlenka výroby elektřiny ze slunce a chtěl bych pracovat pro Váš Team je to možné ?

Odpověď : Ano, vzhledem k obrovskému zájmu v posledních měsících o naše služby rozšiřujeme náš Team na všech pozicích od administrativy až po zkušené elektrikáře.

Pokud je Vaším cílem do budoucna dělat něco co Vám dává smysl a věříte v myšlenku čisté energie pošlete nám Váš životopis na podpora@czechenergyteam.cz

 

Otázka # 147: S rodinou jsem byl letos zase u moře, za 4 lidi jsme utratili skoro 60 000 Kč. Kde na to pořád brát? Jak je to s tou fotovoltaikou? Kolik bych na tom mohl vydělat ? Soused má 8 panelů a chce další.

Odpověď: Základní elektrárna s 8 panely, která je podporovaná z programu NZÚ dotací 60 000 Kč, Vám ročně vyrobí elektřinu za cca 10 368 Kč.

Pokud chcete konkrétní kalkulaci na Váš dům, obraťte se prosím přímo na nás a my Vám spočítáme kolik vyrobíte, kolik by vás to stálo na splátky i kolik vám to může vynášet každý rok. Samozřejmě naše nabídka je Zdarma.

Kdyby jsme se hned neozvali, zkuste to prosím znova, poptávek je opravdu hodně a my se snažíme věnovat každé individuálně.

 

Otázka #146: Proč vědci nevymyslí solární panely na auto?

Odpověď : Protože to už udělali.
Fandíme.
Dobíjet za jízdy, když auto stojí u shoppingu …..
Dáte mu lajk i Vy?

 

Otázka #145: Proč navrhujete tak malé systémy. Chtěl bych si pokrýt větší část energie, kterou nakupuji dnes od dodavatele elektřiny, energií ze slunce.

Odpověď: Při návrhu vhodné velikosti elektrárny, tak aby byla ekonomická, nejde pouze o to kolik % Vaší spotřeby pokryjete výrobou vlastní elektřiny ze slunce, ale hlavně o soulad s tím, kdy elektřinu ze slunce vyrábíte a kdy ji spotřebováváte.
Pokud si chcete vyrobit co nejvíc energie sami je nutné doplnit systém o baterie, aby přebytky energie v letních měsících, kdy svítí slunce nejvíc a tím také vyrábí nejvíc energie, byla ukládána k použití večer a v noci kdy slunce už nesvítí.

Otázka # 144: Zhodnocení investice do solární elektrárny od 15 % ročně? Jak to prosím Vás počítáte?

Odpověď: Výpočet je velmi jednoduchý.
Tak např:
Elektrárna s 8 panely a přebytky elektřiny ukladanými od vody, stojí po odečtení dotace NZÚ ( 60 000 Kč ) celkem 68 995 Kč. To je Vaše investice.

Ročně tato elektrárna vyrobí cca 2 160 kWh elektřiny.
Pokud dnes platíte 4,8 Kč za kWh, tak hodnota elektřiny, kterou nemusíte nakoupit ze sítě, je 10 368 Kč. To je hodnota Vašeho ročního výnosu v prvním roce.

A kolik je to tedy procentuálně?

10 368/ 68 995 je 15,02 %

Slunce může Vaše peníze zhodnotit o 15% už v prvním roce. Pokud poroste cena elektřiny, poroste i Vaše roční úspora na účtech za elektřinu.

A jakým úrokem si dnes zhodnocujete svoje úspory Vy?

Pokud méně než 15 %, kontaktujte nás prosím a my Vám navrhneme optimální řešení, jak si vyrábět elektřinu ze slunce na vlastní střeše a při tom zhodnocovat své úspory.

 

Otázka #143: Kolik musím investovat, abych si mohl vyrábět elektřinu ze slunce na vlastní střeše?

Odpověď: Nemusíte investovat ani korunu předem.

Nabídka optimálního řešení ZDARMA

Nabídka financování ZDARMA

Vyřízení a zhodnocení dotace ZDARMA

Garance získání dotace ZDARMA

Jediné co musíte investovat, je čas. Čas, aby jste nám poslali na sebe kontakt. Vše ostatní již zařídíme my v Czech Energy Team.

Protože, my věříme v to, co děláme. Energie ze slunce pro každého.

 

Dotaz # 142: Dá se použít elektřina ze slunce i na chatku?

Odpověď : Našli jsme pro vás krásný příklad, tak trochu jiná chatka. Ale panely na střeše jsou stejné, jaké Vám můžeme instalovat i na Vaši střechu. Systém je doplněn baterií tak, aby chatka měla elektřinu i v noci.

 

Otázka # 141: Přes den nejsem doma a v noci nesvítí slunce. Na co mi bude solární energie?

Odpověď: Každý dům má stálou spotřebu elektřiny po celý den, jako například lednička, mrazák, Wi-Fi , zabezpečení , stand by režimy ostatních spotřebičů. Tuto spotřebu pokryjete přímo z výroby elektrárny v daném čase.

Přebytky elektřiny, které nespotřebujete v čase výroby, hlavně přes léto, kdy svítí slunce nejvíc, buď přesměrujete do ohřevu teplé vody v bojleru, nebo uložíte do baterie.

Elektřinu z baterie potom spotřebujete večer, když už slunce nesvítí .

Nejdůležitější je zvolit vhodnou velikost elektrárny, tak aby jste vsechnu energii, kterou vyrobíte dokázali spotřebovat.

Návrh vhodné velikosti vám ZDARMA připravíme včetně návrhu financování, stačí nás kontaktovat na www.czechenergyteam.cz