Co s energií, kterou nespotřebuji?

Dobrý den,

Dnes se podíváme na využití energie, kterou nespotřebujete přímo v okamžiku, kdy ji vyrobíte.

Mluvíme o energii, kterou Vám automaticky vyrábí elektrárna v době, kdy třeba nejste doma a všechny Vaše spotřebiče mají energie dostatek.

Nejlevnější variantou je přesměrovat tuto energii do bojleru. Tato varianta znamená, že jakmile má váš dům dostatek energie pro ledničku, televizi, tepelné čerpadlo a všechny další spotřebiče v domě a vy nevyužíváte další spotřebiče, energie je automaticky přesměrována do bojleru, který Vám předehřeje vodu na večer.

Komfortnější variantou jsou baterie. Pokud investujete do pořízení baterií, je energie, která není spotřebována, uložena do baterií.

Tyto baterie Vám potom dodávají energii v době, kdy již slunce nesvítí. Podle nastavení systému se budete dívat na televizi elektřinou z baterií až do doby, kdy dosáhne baterie určitého stupně vybití. Potom přejdou spotřebiče automaticky na proud ze sítě.

Druhý den se baterie zase nabijí. Podle množství energie v bateriích, které bude nastaveno jako minimální, může tato baterie sloužit také jako záložní zdroj energie, když Vám vypadne proud v noci, nebo i přes den.

Pokud Vám nastavíme dobře management baterií, je možné, pokud máte výrazný rozdíl mezi nízkým (nočním) a vysokých denním tarifem, aby se baterie dobila ještě za nízkou sazbu a vy ji pak budete spotřebovávat ve vysoké.

Pro více informací se na nás můžete obrátit na mail: podpora@czechenergyteam.cz nebo se podívat na naše stránky www.czechenergyteam.cz .

Příště se podíváme na to kolik Vás bude stát kWh vyrobená solární elektrárnou oproti Vaší současné ceně. Neboli kolik Vám denně ušetří.

Krásný slunný den, přeje

Czech Energy Team s.r.o.